anten satlink tapesh paypax
HYPER

آخرین بازدید شما: امروز ساعت 00:45
Site

آخرین ارسالات تالار
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: نخجير3 -- تفنگ گلوله زن با كاليبرwin 270/ 0

 1. #1
  عضو kennyG's Avatar

  تاریخ عضویت
  May 2005
  پست
  54
  سپاس
  35
  تشکر شده 12 بار در 8 ارسال

  یاد شده
  در 0 پست

  پیش فرض نخجير3 -- تفنگ گلوله زن با كاليبرwin 270/ 0

  نخجير3


  معرفي سلاح:

  نخجير3 تفنگ گلوله زن با كاليبرwin 270/ 0توليد مي شود.
  لوله سلاح از جنس فولاد مرغوب و داراي چهار خان راستگرد مي باشد.
  لوله با استفاده از روش خان كوبي توليد شده، ضامن سلاح سه وضعيتي بوده و به صورت استاندارد تجهيزات نصب دوربين مي باشد.

  مشخصات عمومي سلاح:

  كاليبر:win27/0يا 68/6 ميلي متر
  وزن:600/3 كيلو گرم
  طول كلي سلاح:1120 ميلي متر
  برد نهايي: 4000 متر
  برد موثر: 700متر با دوربين
  ظرفيت خشاب: 5فشنگ

 2. #2
  عضو kennyG's Avatar

  تاریخ عضویت
  May 2005
  پست
  54
  سپاس
  35
  تشکر شده 12 بار در 8 ارسال

  یاد شده
  در 0 پست

  پیش فرض

  با تشکر از دوست عزیزم درف

  لطفا به نکات ذیل توجه کنید:
  در هر کشوری یک سری مقررات وقواعد امنیتی وتجار ی وجود دارد که وظیفه همگانی است که تابع قانون باشند
  با اینکه سلاح شکاری عادی و نیمه خودکار جزء جنگ افزار نظامی محسوب نمیشود ولی اینکار باید با اجازه قانون باشد و در این راستا دولت اشخاصی شناسایی شده از قبل را
  تعیین کرده و پس از مراسم پروانه کسب وکاربه این شغل روی آورده اند معمولا سلاحها از کشور سازنده به سازمانهای ارتشی و دولتی تحویل داده می شوند.
  و پس از بررسی از نوع آلیاژو دارا بودن امنیت کافی واعلام عمر مفید سلاح در بازار توضیح میشوند.
  معمولا هر تفنگی یک عمر خاص خودش را دارد و مثلا فقط برای شلیک ۵۰۰۰هزار تیر یا بیشتر وکمتر است که این را کارشناسان تعیین میکنند.
  معمولا بعضی از سازنندگان اسلحه به نوع آلیاژ و شرکت سازنده فولاد می بالند و تقریبا هم بی ربط نیست به عنوان مثال شرکت فولاد کروپ آلمان نمونه بارز این مشغله است.
  درکشورهای اروپایی و…تهیه سلاح مورد نظر بسیار راحت و درنهایت با رضایت مشتری پایان می پذیرد زیرا اسلحه فروشیها معمولا انواع و اقسام سلاحها را دارند و به هرذوق وسلیقه ای که باشید به راحتی کالا خود را خواهید یافت.معمولا در چنین کشورهایی یک میدان تیر و چند فشنگ مجانی نیز در اختیار مشتری قرار میدهند تا سلاح را آزمایش کند.
  که البته از مقوله ما خارج است و فعلا بحث مادرباره خرید سلاح در ایران است.

  شما باید مورد استفاده سلاح را قبلا مشخص نمایید و بعد از انگشت نگاری و تایید صلاحیت از مقامات امنیتی سلاح خود را به نام خود خریداری وثبت کنید.معمولا قبل از اینکه کاملا اختیار اسلحه را داشته باشید یک جواز مرور موقت از مغازه سلاح فروشی تا منزل مسکونی را به شما میدهند و طی این مدت جزء در کارهای تعمیرات به هیچ وجه مجاز به استفاده و حمل سلاح نخواهی بود.
  قبل از اجازه کامل و جواز حمل سلاح ممعولا کلاسهایی برگذار میشود که استفاده صحیح از سلاح و موارد امنیتی را به شما گوشزد خواهند کرد و شما به هیچ وجه مجاز به سپردن سلاح به دیگری حین شکار یا …نخواهی بود و مسئولیت اسلحه و اتفاقات غیرمنتظره آن فقط به عهده خریدار وکسی که جواز حملش را دارد می باشد. تامین ونگهداری اسلحه در خانه باید دور از دسترس کودکان بوده یک جای امن مثل گاو صندوق ویژه اسلحه باشد. چنانچه مثلا یکی از بستگان یا فرزندان شما بی اجازه یا با اجازه شما سلاح را بردارد و خدای ناکرده مشکلی برای کسی ایجاد کند شما متعهد به جواب گویی هستی پس لطفا موارد ایمنی را دست کم نگیرید.هنگام مسافرتهای طولانی معولا سلاح را باید به ارگانهای مربوطه در هر منطقه مسکونی که تشریف دارید تحویل داده و یک برگه امانت را دریافت کنید
  به هیچ وجه نمیتوانید به عنوان امانت به نزدیکان یا همسایگان بسپارید.و ازاین قبیل موارد را باید کاملا رعایت کرد.

  واما چگونگی خرید اسلحه:

  ۱-قبل از خرید مورد استفاده را مشخص کنید

  ۲-اگر قصدتان شکار پرنده باشد شما باید تفنگ ساچمه زنی بخرید

  ۳-اگر مورداستفاده شما شکار حیوانات باشد از قبیل کل و قوچ…باید درصدد خرید اسلحه گلوله زنی باشید .

  ۴-از کسانی که نمیشناسید اسلحه نخرید و سلاح خریده شده حتما باید داری مجوزباشدو شخص فروشنده باید در ستاد اسلحه ومهمات حاضر شده و به نام شما ثبت کند.

  ۵-از سوداگران مرگ و دلال های کوچه بازاری اسلحه های خودکار نظامی مانند ژ۳ یا هر نوع دولتی به وعده وعید جوازی کردند نخرید اینکار جرم است و به هیچ وجه مجوز به شما داده نمیشود.

  ۶-سلاح را از مغازه های معتبر اسلحه فروشی تهیه کنید نرخ بازار را بپرسید و عجله به خرج ندهید امروزه با وجود انترنت و موبایل همه فروشگاهای اسلحه و مهمات از کالاهای همدیگر خبر دارند فقط کافی سلاح مورد نظرتان را سفارش دهید و منتظر بمانید.

  ۷- فریب دلال بازی های بعضی از اسلحه فروشان را نخورید و حتما یک آدم با تجربه با خودتان ببرید

  ۸-به جزء اسلحه نخجیر ایرانی حالیا بیش از سی سال است که سلاح جدیدی وارد ایران نشده هر اسلحه با کمی زاج مالی و روغنکاری نو نوار جلوه میدهد فریب رنگ ترکیب سلاح را نخورید.

  ۹-از کسانی اسلحه بخرید که انصافشان بیشتر باشد-واگر چنین شخصی را نمی شناسید حول حوش اسلحه فروشی ها پرسه بزنید و پیدا میشوند کسانی را که اسلحه هایشان را برای فروش بدانجا میاورند
  با هم توافق کنید معمولا بی واسطه بازی ارزانتر تمام میشود و بعداز اتمام معامله به کارهای اداری بپردازید.

  ۱۰-اگر کمی تجربه دارید و سلاح موردنظرتان را یافتید ابتدا ذوق زده نشوید چون اینکار شما باعث میشود فروشنده دست بالا بزند وباصطلاح گرانفروشی کند.ولی زیاد هم سخت نگیرید کار را یکسره کنید ممکن است دیگر به این تمیزی اسلحه پیدا نکنید زیاد به مادیاتش فکر نکنید.

  ۱۱-مواظب لوله و پیش قنداق سلاح باشید باید شماره ها به هم بخورد اگر غیر ازاین باشد اسلحه غربت ساز است و یا خدای ناکرده دزدی است البته اسلحه فروشهای معتبر در ایران از این قاعده مستثنی هستند.

  ۱۲-سلاح را خودتان آزمایش کنید مثلا نگذارید اسلحه فروش هدف را بزند یا شلیک کند به یک تیر وچند تیر بسنده نکنید.سلاح را مسلح کرده ودور از بدن و صورتتان ته سلاح را هنگام ضامن بودند به زمین بکوبید تا از سلامتی ضامن وو..مطمئن شوید

  ۱۳-هیچ وقت به سلاح چه پر و چه خالی چه ضامن وچه مسلح اطمینان نکنید.حتی زمان برگشتن از شکار به اعضای خانواده یاد بدهید اسلحه را چک و وارسی کنند و فقط از شما نپرسند خالی است یا پر
  انسان فراموش کار است و چه بسا حادثه های دلخراش بوجود آمده .کودکان را ترغیب به استقبال خودتان نکنید چون اولین کاری که این ناقلاها میکنند به ماشه تفنگ فشار می آورندپس مواضب باشید.

  ۱۴-چشمتان را باز کنید شما فقط یک اسلحه ساچمه زنی یا گلوله زنی میتوانید داشته باشید و تا ۵ تا ۳ سال بعد از فروش سلاحتان هیچ تفنگی نمی توانید به نام خود ثبت کنید.

  ۱۵-با مردم مدارا کنید وبا رفقای بد و احزاب سیاسی رفت آمد نکنید این کار باعث میشود صلاحیت شما منقضی شود ویا برای خرید سلاح تایید نشوید.

  ۱۶-از اسلحه ایتان به عنوان تهدید و رعب وحشت استفاده نکنید چون سلاح ملک شخصی کامل شما نیست و این کار باعث میشود دولت شما را خلع سلاح کند. پس فقط به شکار فکر کنید و دفاع از خودتان کسی را تهدید به کشتن با …نکنید

  ۱۷-در فصلهای شکار ممنوع قانون را زیر پا نگذارید یادتان باشد وقت استفاده از سلاح ازطلوع افتاب است تا غروب آفتاب آنهم در روزهای مجاز.

  ۱۸-قوانین وظوابت پروانه شکار را جدی بگیرید و بیش از حد مجاز نفله کاری نکنید حریم شکارچیان طبیعت دوست را با شکارکش شدن خدشه دار نکنید و به محیط زیست احترام بگذارید.

  ۱۹-به مارکهای صد من یک غاز حکاکی شده بر روی سلاح اعتماد نکنید این کار فقط ستاد اسلحه و مهمات میتواند تشخیص دهد. مثلا یک دولول ترکی با مارک مایدن وست جرمنی به قابتان نیفتداز این ترفندها و حیله ها در بازار زیاد است فقط نامی درست است که در مجوز حمل سلاح نوشته پس لطفا از کوچه بازار یا رفیق عمو و دایی سلاح نخرید حتما باید ستاد اسلحه مهمات موارد خرید وفروش را تعیین کند.

  ۲۰-کمی اسکن بیشتر بدهید خیالتان راحتر است از من می پرسید اسلحه های ترکی و… نخرید به مارکهای معروف اسلحه توجه کنید خدای ناکرده اسلحه ارزان ممکن است منفجر شود و پشیمانی ببار بیاورد.

  ۲۱-اگر قصد خرید سلاح ارزان دارید از نخجیر ایرانی رد نشوید سلاحی است با آلیاژ خوب ومقاوم و با زهر لوله بسیار بالا پس ایرانی کالای ایرانی مصرف کنید.

  ۲۲-یک پیشنهاد به نظر من اسلحه ساچمه زنی را کالیبر دوازده انتخاب کنید.و سلاح گلوله زنی هم برنو خور یعنی ۸×۵۷ باشد چون براحتی آب خوردن فشنگهایش همه جا فراوان است درضمن تاکید کنید برنو خور نشده باشد چون خان لوله اگر از شرکت سازنده نباشد پرت وپلا میزند.

  ۲۳-اگر قصد خرید گلوله زنی را دارید حتی به فروشنده اعتماد نکنید یک آدم باتجربه با نگاه کردن درون لوله از شیارهای داخلش به اصطلاح همان خان لوله بازدید کند.

  ۲۴-اسلحه ساچمه زنی را هیچ وقت با تک گلوله بکار نبرید و قبل از خرید پیش قنداق را باز کنید لوله باد نکرده باشد.

  ۲۵-سن شما باید قانونی باشد و خدمت مقدس سربازی را به پایان رسانده باشید.خانمها نیز میتوانند داری مجوز و حمل سلاح باشند.

  ۲۶-به قانون و محیط زیست احترام بگذارید و این نصحیت طلایی را به حلقه گوشتان آویزان کنید


  احتـــــــــــــــــــــــــــ یــــــــــــــــاط بکن الــــــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــتماس نکن!
  ا  منبع : dorf

 3. #3
  عضو kennyG's Avatar

  تاریخ عضویت
  May 2005
  پست
  54
  سپاس
  35
  تشکر شده 12 بار در 8 ارسال

  یاد شده
  در 0 پست

  پیش فرض

  از دوستان اگر کسی اطلاعاتی در این زمینه ارایه بدند
  ممنون میشم
  در ضمن قیمت اون چنده؟

 4. #4
  عضو kennyG's Avatar

  تاریخ عضویت
  May 2005
  پست
  54
  سپاس
  35
  تشکر شده 12 بار در 8 ارسال

  یاد شده
  در 0 پست

  پیش فرض

  سازمان صنایع دفاع بجز تفنگ های نخجیر ۱ و ۲ و ۳ اسلحه جدیدی بنام صیاد ۲ که پنج تیر است تولید میکند.
  درصورت اطلاع ممنون می شوم از مشخصات و قیمت آن بنده و سایر دوستان را مطلع فرمائید .

 5. #5
  عضو kennyG's Avatar

  تاریخ عضویت
  May 2005
  پست
  54
  سپاس
  35
  تشکر شده 12 بار در 8 ارسال

  یاد شده
  در 0 پست

  پیش فرض

  اسلحه نخجیر که در دو نوع نخجیر 1و2دسته بندی می شود نخجیر 1 تک لول بوده ونخجیر 2 دارای دو لول موازی در کنار هم می باشد کالیبر این تفنگ معمولا12 میباشد( بسته به نوع آن) نخجیر 2 دارای 2 ماشه می باشد که هر ماشه برای شلیک یک لول ایجاد شده است این اسلحه گلنگدن ندارد اما برای آماده سازی اسلحه باید آن را باز کرد یا بهتر بگوییم کمر آنرا شکست و تیر را در داخل اسلحه قرار دهیم ودوباره آنرا ببندیم در واقع این عمل .کار گلنگدن را انجام می دهد به همین دلیل به این اسلحه کمرشکن نیز می گویند. به این نوع تفنگ ها ساچمه زنی نیز می گویند چون در تیرهای آن ها تعداد زیادی ساجمه با کار رفته است که با این ساچمه ها . چهارپاره نیز می گویند.این ساچمه ها پس از شلیک در بدن شکار مورد نظر پخش شده وباعث از پا افتادن آن خواهد شد. این نوع تفنگ مخصوص شکار پرندگان است اما قادر هست تا حیوانات را نیز از پا در آورد به همین دلیل برای شکار حیوانات هم مورد استفاده قرار می گیرد . این تفنگ برای قاصله های نزدیک مورد استفاده قرار می گیرد. برد مفید:120 متر برد موثر:200متر
  برد نهایی:400 متر

 6. #6
  عضو kennyG's Avatar

  تاریخ عضویت
  May 2005
  پست
  54
  سپاس
  35
  تشکر شده 12 بار در 8 ارسال

  یاد شده
  در 0 پست

  پیش فرض

  سلاح تک لول ساچمه زنی کمرشکن شکاری بوده و قنداق آن بصورت استاندارد از چوب گردو به همراه کفی ساخته شده از پلی آمید می باشد.


  لوله سلاح بصورت تمام چوک و به منظور شلیک به اهداف در فاصله دور ساخته شده و به منظور بالا بردن عمر لوله ، سطح داخلی آن با استفاده از تکنولوژی پیشرفته کرم سخت شده است.

  مشخصات عمومی :
  گیج ( نمره ) : 12
  طول سلاح : 1250 میلی متر
  طول لوله : 810 میلی متر
  وزن : 350/3 کیلوگرم

  قیمت سلاح در سال 88 :
  سلاح نخجیر 1 معمولی : ؟؟؟؟؟؟؟؟ ریال
  سلاح نخجیر 1 منبت کاری شده : ؟؟؟؟؟؟؟ ریال

 7. #7
  عضو kennyG's Avatar

  تاریخ عضویت
  May 2005
  پست
  54
  سپاس
  35
  تشکر شده 12 بار در 8 ارسال

  یاد شده
  در 0 پست

  پیش فرض

  نخجیر 3
  سـلاح گلوله زن با کالیبر win 270 می باشد. کپ و گـلنگدن آن سـاخـت Mauser آلمان بوده و لوله سلاح از جنس فولاد مرغوب و دارای چهارخان راستگرد با استفاده از روش خانکوبی تولید می شود. همچنین سلاح دارای تجهیزات نصب دوربین می باشد.


  مشخصات عمومی :
  کالیبر : win 270 ( 6/86 میلی متر )
  وزن : 600/3 کیلوگرم
  طول کلی سلاح : 1120 میلی متر
  طول لوله : 600 میلی متر
  برد موثر : 700 متر با دوربین
  برد نهایی : 4000 متر
  ظرفیت خشاب : 5 فشنگ

  قیمت سلاح در سال 87 :
  سلاح نخجیر 3 معمولی : 12.360.000 ریال


 8. #8
  عضو kennyG's Avatar

  تاریخ عضویت
  May 2005
  پست
  54
  سپاس
  35
  تشکر شده 12 بار در 8 ارسال

  یاد شده
  در 0 پست

  پیش فرض

  انواع اسلحه شکاری در تهران با قیمت هایی از حدود ۴۰۰ هزار تومان تا پنج میلیون تومان و
  بالاتر به فروش می رسد.


  حجت الله شفیع، یکی از فروشندگان اسلحه و وسایل شکار در تهران، در معرفی بازار تفنگ های شکاری به خبرنگار ما گفت؛ «تفنگ های شکاری موجود در بازار اجناس قدیمی هستند که از گذشته (حدود ۴۰ سال پیش تا امروز) به یادگار مانده است چرا که بعد از انقلاب، واردات هرگونه سلاح و مهمات به کشور ممنوع اعلام شد. بنابراین آنچه در بازار موجود است، همان اسلحه هایی است که در بازار به صورت دست به دست خرید و فروش می شود.»


  شفیع در مورد انواع تفنگ های شکاری اظهار کرد؛ «سه نوع تفنگ شکاری شامل تفنگ های ساچمه زنی، گلوله زنی و خفیف در بازار موجود است.

  تفنگ های خفیف در واقع نوعی تفنگ گلوله زنی است اما به دلیل کاربردش، دسته جداگانه ای برای آن در نظر گرفته شده است.»


  وی ادامه داد؛ « تفنگ های ساچمه زنی نیز به تفنگ های تک لول، دولول، سه لول، چهارلول و پنج تیر تقسیم می شوند.»


  این فروشنده اسلحه همچنین در مورد گران ترین و ارزان ترین تفنگ های موجود در بازار یادآور شد؛ «انواع تفنگ های ایرانی، ترکیه ای و اروپایی در بازار خیابان فردوسی یافت می شود که از این میان تفنگ های بلژیکی و ایتالیایی جزو گران ترین تفنگ های ساچمه زنی و تفنگ های تولید صنایع نظامی با عنوان نخجیر ۱ و ۲و ۳ و نیز تفنگ های ترکیه ای از ارزان ترین ها محسوب می شوند.»


  وی با اشاره به آزاد بودن فروش بعضی از انواع سلاح در بازار، خاطرنشان کرد؛ «فشنگ این اسلحه ها در بازار موجود نیست بنابراین صاحبان این نوع سلاح برای خرید فشنگ باید به بازار آزاد مراجعه کنند و در واقع باید مشتری اجناس قاچاقی باشند.


  قیمت این گلوله ها در مقایسه با سایر فشنگ ها و گلوله ها بسیار بالاتر است.»شفیع تاکید کرد؛ «محل فروش وسایل شکار و از این دست ادوات و ارایه خدماتی این گونه تقریبا محدود به همین بازار کوچک فردوسی در کل تهران است به همین دلیل مشتریان و فروشندگان یکدیگر را می شناسند. براین اساس می توان گفت که این بازار، یکی از منحصربه فردترین بازارهای کشور به شمار می رود.»این فروشنده و فعال بازار همچنین تصریح کرد؛ «از تفنگ های خفیف بیش تر در تمرینات تیراندازی استفاده می شود و فشنگ آن نیز جزو نایاب ترین انواع فشنگ در بازار شکار به شمار می رود و چون قدرت گلوله این تفنگ ها بسیار کم است و تنها شکار را زخمی می کند، مجوز شکار با این نوع اسلحه صادر نمی شود.»


  شفیع به موارد تاثیرگذار بر قیمت یک تفنگ اشاره و اظهار کرد؛ «از عوامل موثر بر قیمت تفنگ می توان به کالیبر تفنگ، کشور سازنده، برد مفید گلوله و… اشاره کرد.»


  وی در مورد هزینه های شکار افزود؛ «بعد از گرفتن پروانه شکار و تهیه وسیله سفر و تمام وسایل کمپینگ می توان به شکار رفت.»


  وی اظهار داشت؛« شکار یک روزه معمولا تا هشت میلیون تومان هزینه دارد آن هم شکار یک پرنده، چون پروانه شکار برای حیوانات بزرگ بسیار محدود است و به نظر می رسد مفهوم شکار در کشورمان همان شکار پرنده باشد،»


  شفیع به شکارگاه های ایران اشاره کرد و گفت؛ «فیروزکوه، طالقان، شهریار و ورامین و مناطق البرز مرکزی و سمنان جزو شکارگاه های خوب کشورمان محسوب می شوند.»


  قیمت انواع اسلحه
  حسن عبداللهی، یکی از فروشندگان اسلحه در تهران در مورد قیمت انواع اسلحه های «نخجیر» به خبرنگار ما گفت؛ «قیمت انواع اسلحه از حدود ۴۰۰ هزار تومان به بالاست


  مثلا قیمت نخجیر یک ۴۱۵ تا ۴۲۰ هزار تومان و قیمت نخجیر دو حدود ۶۳۰ تا ۶۳۵ هزار تومان است.»


  وی افزود؛ «تفنگ ساچمه زنی بلژیکی به قیمت سه میلیون تومان به بالا و نوع ترکیه ای آن نیز از یک میلیون تومان به بالا در بازار اسلحه تهران خرید و فروش می شود.»


  وی در مورد قیمت انواع تفنگ های گلوله زنی یادآور شد؛ «قیمت تفنگ های گلوله زنی بلژیکی بیش از چهار میلیون تومان و نوع آلمانی نیز قیمتی از پنج میلیون تومان به بالا دارد،  ضمن این که تفنگ نخجیر سه حدود یک میلیون و ۴۰۰ تا ۵/۱ میلیون تومان قیمت دارد.»


  عبداللهی قیمت تفنگ های خفیف ترکیه ای موجود در بازار را از یک میلیون تا سه میلیون تومان عنوان کرد.

  منبع : سرمای

 9. #9
  عضو kennyG's Avatar

  تاریخ عضویت
  May 2005
  پست
  54
  سپاس
  35
  تشکر شده 12 بار در 8 ارسال

  یاد شده
  در 0 پست

  پیش فرض

  با تشکر فراوان ازدکتر سعید ساجد

  نخجیر3 یا 270 ایرانی:

  معایب

  270 ایرانی یا نخجیر3. که اخرین محصول کارخانه ساصد می باشد ترکیبی
  از کپ و گلنگدن برنو ویک لول کالیبر 270 وینچستر می باشد.لوله این سلاح
  به گفته مسئولان در تعداد محدودی از سری اول تولیدات اتریشی بوده و ما بقی
  توسط خود کارخانه با ماشینهای ساخت لول وخان کشی ساختRWS ساخته و
  خان کوبی میشوند.
  روش خان کوبی لوله این سلاح به شیوه ماشین کاری بوده و

  دارای خانهای ظریف نیمه پهن می باشد.در لوله های تولیدی داخل به خصوص
  در سری های اخر فاصله پرش گلوله(فاصله ای که باید بین لبهً اخر پوکه وخان
  وجود داشته باشد)بسیار کم شده که موجب می شود تا گلنگدن پشت فشنگهایی که
  مرمی انها بلندتر و سنگین تر است بسته نشود.مثلاً فشنگ 140 گرین یا 130
  گرین رمینگتون در این لوله ها گیر کرده چون گلوله ان با خان لوله درگیر می
  شود و از بسته شدن گلنگدن جلو گیری میکندولی اگر شما از فشنگ 110 یا 100
  گرین همین کارخانه(رمینگتون)استفاده کنید دیگر با چنین مشکلی برخورد نمی کنید
  و این منطقی نیست چون سرگلوله های 130 و140 ویا150 بهترین جواب را
  برای شکارگاههای ایران دارا هستند و همچنین فشنگهایی با مرمی130و140 در
  بازار اسلحه فروشی های ایران فراوان تر است تا فشنگهایی با مرمی های سبک
  و وارمینت(سر گلوله های سبک با وزن 110به پایین که برای حیوانات کوچک
  و موزی مانند روباه به کار میروند)....واین در حالی است که در سری های پایین
  تر همین سلاح فاصله پرش به قدری زیاد است که شما می توانید به راحتی از
  سرگلوله های 150تا180را در ان استفاده کنید بدون اینکه گلوله فشنگ شما با
  خان سلاح در گیر شود.تمامی سلاحهایی که داری مشکل کوتاه بودن فاصله پرش
  هستند باید به کارخانه ارجاع شده تا این مشکل توسط مهندسین مربوطه رفع شود.
  یکی دیگر از مشکلات این سلاح نداشتن قنداق خوب و ارگونومیک است....

  جاسازی های قنداق خوب نبوده و اغلب قطعات پایینی کپ سلاح با چوب درگیر
  نیستند که این خود باعث پایین امدن دقت تیر در سلاح میگردد.پایه دوربین ان
  از روی پایه لئوپلد کپی شده ولی از الیاژ مرغوبی در ان استفاده نشده است
  که این باعث می شود که رینگ های دوربین بعد از دو یا سه بار باز وبسته
  شدن لق شوند.خشاب سلاح ودریچه تغذیه کپ برای فشنگهای برنو با طول
  حداکثر 80 میلیمتر طراحی شده و فشنگهای270با طول حداقل 82 میلیمتر
  و بیشتر در خشاب سلاح جا نرفته و گیر می کنند و خریداران باید قبل از همه
  این مشکل را توسط اسلحه سازان مجاز و خبره حل کنندواین در صورتی
  است که خود کارخانه باید این نقص را حل کند.

  ماشه این سلاح همان ماشه

  جنگی برنو است که برای شلیک فشنگهای دقتی و حتی شکاری مناسب نیست
  و بعضی از شکارچیان عزیز برای نرم شدن ماشه خودشان اقدام به دست کاری
  سلاح کرده که این دست کاریها در بسیاری از مواقع خطر افرین بوده و باعث
  شلیک خود به خود سلاح میشود(قابل توجه دارنده گان سلاح برنو).در سلاحهای
  گلوله زن ماشه خوب و دارای کشش مناسب یکی از ارکان اصلی در دقت تیراندازی
  سلاح است وماشه قلب سلاح حساب میشود که باید با قلب تیر انداز هماهنگی کامل
  را در زمان شلیک داشته باشد تا بهترین دقت لازم در تیر اندازی به وجود اید.

  &&&
  عیب این نکته بگفتی هنرش نیز بگو

  از معایب این سلاح که تماما قابل رفع میباشند

  بگذریم نوبت به محاسن ان میرسد


  از محاسن این سلاح استفاده از کپ و گلنگدن موزر98 میباشد.از نظر قدرت و
  استقامت این سیستم هنوز حرف اول را در دنیا میزند و در سلاحهای دارای کالیبر
  های استاندارد توانایی شلیک پر قدرت ترین مهمات را دارد.پوکه کش و پوکه پران
  در این سیستم به بهترین شکل ممکن کار می کنند.استپ گلنگدن بسیار محکم و با
  یک فنر تخت قوی پشتیبانی میشود که انگشت پوکه پران نیز داخل ان قرار دارد.
  ضامن این سلاح در نوع خود مطمئن ترین ضامن است چون در هنگامی که سلاح
  مسلح است سوزن و پایه اتش گلنگدن که به سوزن متصل است را به عقب اورده و
  سوزن سلاح در حالت اول صامن قلف و ماشه ازادشده واز پایه اتش جدا میشود و در
  حالت دوم به همراه این مراحل گلنگدن نیز قفل شده و بالا نمی اید.

  لازم به ذکر است

  که زمانی که دوربین روی سلاح نصب باشد ضامن به دوربین گیر کرده و کار نمی کند
  و شخص تیر انداز برای ضامن کردن سلاح و اطمینان خاطر باید گلنگدن سلاح را
  پشت فشنگ تا زمان شلیک نخواباند و زمانی که تصمیم قاطع به تیراندازی گرفت
  انگاه گلنگدن سلاح را ببنددوسلاح اماده شلیک شود.

  امیدواریم که مسئولان صنایع دفاع کمی بیشتر به فکر بالا بردن کیفیت محصولات
  خود باشندوما شاهد بهترین سلاحهای شکاری ساخت داخل باشیم.انشاالله
  ویرایش توسط kennyG : 11-07-2009 در ساعت 10:03

قوانین ارسال

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید.
 • شما نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید.
 • شما نمی توانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید.
 •